Utsuro no Hako to Zero no Maria (Turkish)

For all None English discussion relating to any of our Novel series

Moderators: Fringe Security Bureau, Senior Editors, Senior Translators, Alt. Language Translator/Editor, Executive Council, Project Translators, Project Editors

Forum rules
Note to Users of this forum, that you may speak English or any other language here.

Want to start an Alternative Language project here? Read This: viewtopic.php?f=4&t=1822
Post Reply

Çeviriyi Nasıl Beğendiniz?

Güzeldi!
1
100%
Fena değildi.
0
No votes
Berbattı.
0
No votes

Total votes: 1

megagmat
Kyonist
Favourite Light Novel: Utsuro no Hako to Zero no Maria

Utsuro no Hako to Zero no Maria (Turkish)

Post by megagmat »

So I've finally decided to get into the ring and try to spread light novels in my own language.

I've got permission from Eusth to translate it into Turkish.
It's kind of late and I'm kinda wobbly from hours of translation so if I need to do anything further any pointers would be appreciated.

Edit: Kitap tercümesi %80 civarında bitti. Okumak isteyenler yavaş yavaş başlayabilir, kalan kısım yakında biter muhtemelen. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi duymayı çok isterim.
Last edited by megagmat on Sat Aug 08, 2015 12:58 pm, edited 2 times in total.
Currently Translating: HakoMari (TR)
Translated So Far: HakoMari 1, 2 & 3 (TR),

Image
rampaa
Reader
Favourite Light Novel:

Re: Utsuro no Hako to Zero no Maria (Turkish)

Post by rampaa »

Thank you so much for your hard work. I hope you will continue to translate the novel 'till it's finished.

And as for your translation, It needs to be edited but it's still decent enough.

Düzeltilmesi gereken yerlere bir örnek vermem gerekirse:

"Doğru—burayı unuttum değil." yerine "Doğru—burayı unutmuş değilim." yazman gerekirdi. Onun haricinde, bazı cümleler kulağa daha doğal gelecek şekilde düzenlenebilir.

Türkçenin anadilin olmadığını göz önüne alırsak bunlar göz ardı edilebilecek şeyler gerçi, moralini bozma.

Son olarak tekrar tebrik ve teşekkür ederim emek verip çeviri yaptığın için.
megagmat
Kyonist

Post by megagmat »

rampaa wrote:Thank you so much for your hard work. I hope you will continue to translate the novel 'till it's finished.

And as for your translation, It needs to be edited but it's still decent enough.

Düzeltilmesi gereken yerlere bir örnek vermem gerekirse:

"Doğru—burayı unuttum değil." yerine "Doğru—burayı unutmuş değilim." yazman gerekirdi. Onun haricinde, bazı cümleler kulağa daha doğal gelecek şekilde düzenlenebilir.

Türkçenin anadilin olmadığını göz önüne alırsak bunlar göz ardı edilebilecek şeyler gerçi, moralini bozma.

Son olarak tekrar tebrik ve teşekkür ederim emek verip çeviri yaptığın için.

Ahaha... :oops: O yüzden Kaxell'im var. <3 (Benimle beraber çeviri yapan kişi)

Cümleleri kulağa doğal gelecek şekilde çevirmek biraz zor oluyor. Bir de kendim yaptığım şeylere bakamadığımdan dolayı bu şekilde feedback çok yardımcı oluyor. (I'm an awkward person...) Niyetim 7 cildi de çevirmek, ama hayat denilen şey araya girince (amma da gereksiz ya...) biraz zor olabiliyor. Şimdilik yaz olduğu için biraz daha rahat çevirebiliyorum ve Ağustos sonuna kadar ilk cildi bitirmeye çalışacağım. Tabi editleme ile düzgün bir vaziyete gelmesi daha geçe kalabilir.

Her neyse! Teşekkür ederim -- Ganbarimasu! -- Ardından Shinjimasu.

Image
megagmat
Kyonist

Post by megagmat »

Second volume has been completed, and the first volume is roughly 90% complete, and will be finished within the coming weeks. Please enjoy and if you have any thoughts, comments or see any mistakes, please don't feel afraid of saying them!

İkinci cilt bitti, ve ilk cilt yaklaşık 90% bitti, ve gelecek haftalarda bitecek. İyi okumalar ve eğer düşünceleriniz, yorumlarınız veya hata görürseniz, lütfen söylemekten çekinmeyin!

Image
megagmat
Kyonist

Post by megagmat »

1. Ve 2. Ciltler artık %100 çevrildi. Hatalar olabilir, ama temeli orada. Eğer hata görürseniz lütfen bana veya Kaxell'e ulaşın, veya isterseniz kendiniz de girip düzeltebilirsiniz.

Herkese iyi okumalar.

Image
rampaa
Reader
Favourite Light Novel:

Post by rampaa »

*Hala takip edildiğinizi bilin diye atılan mesaj*
megagmat
Kyonist

Post by megagmat »

Baka-tsuki forumlarını pek takip etmiyorum özür dilerim, çeviriye kısa ara verdim daha çok düzenlemeye yoğunlaştım. Ama projeyi her daim tamamlamak istiyorum. Teşekkür ederim. :)

Image
Post Reply

Return to “Alternative Language Forum”