AnoHana: Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia

From Baka-Tsuki
Jump to: navigation, search
Okładka tomu 1

AnoHana: Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia (あの日見た花の名前を僕達はまだ知らない。 Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai., "Wciąż nie znamy nazwy kwiatu, którego widzieliśmy tamtego dnia") - jedenastoodcinkowe anime z roku 2011, wyprodukowane przez A-1 Pictures i wyreżyserowane przez Tatsuyuki Nagaia. Emitowane w Fuji TV, blok noitaminA od kwietnia do czerwca. Nowelka napisana przez Mari Okadę; serializowana w Media Factory's Da Vinci od marca do lipca 2011 roku.


AnoHana jest również dostępna w następującym języku:


Streszczenie fabuły[edit]

W dzieciństwie byliśmy bliskimi przyjaciółmi, beztrosko spędzając czas. Utworzyliśmy grupę Super Obrońców Pokoju i od tego czasu zawsze trzymaliśmy się razem. Jednakże, gdy poszliśmy do liceum, bliskość, która była między nami w dzieciństwie, stopniowo zanikała. Ostatecznie tylko jedno z nas się nie zmieniło. Dziewczyna zwana Menmą, nagle pojawia się przed Jintanem, żywiąc nadzieję, że ten pomoże w spełnieniu jej życzenia. Jej pojawienie się powoduje, że cała szóstka spotyka się raz jeszcze. Powieść napisana przez scenarzystkę tego anime, Mari OkadaFuji.


Przedstawienie bohaterów[edit]

Meiko „Menma” Honma: Młoda dziewczyna o bladej cerze, marzycielka. Jako najbardziej naiwna i niewinna, została „maskotką” grupy.

Jinta „Jintan” Yadomi: Kiedy był mały, był w centrum zainteresowania, jednak zamknął się w sobie po rozpoczęciu liceum.

Naruko "Anaru" Anjō: Młoda dziewczyna podążająca za trendami (choć dopiero od liceum). Jest w tej samej klasie co Jintan.

Atsumu "Yukiatsu" Matsuyuki: Z powodu dobrego wyglądu i pozycji społecznej i ekonomicznej, nigdy nie pracował ciężko. Jego intelekt jednak pozwolił mu wstąpić do liceum z wysokimi wynikami.

Chiriko "Tsuruko" Tsurumi: Poważna prymuska. Lubi się uczyć; jest w tej samej szkole co Yukiatsu.

Tetsudō "Poppo" Hisakawa: Kiedyś mały niczym młodszy braciszek, teraz - najsilniejszy mężczyzna. Nie poszedł do liceum; zamiast tego podróżował dookoła świata.


Tłumaczenie[edit]

Rejestracja[edit]

Wszystkich chętnych do tłumaczenia bądź korekty prosimy o skontaktowanie się z grupą tłumaczącą drogą mailową: [email protected]

Rejestracji nie prowadzimy - odbywa się ona wewnątrz grupy.

Standard formatu[edit]

Opinie[edit]

Jeśli podoba ci się ta light novel, możesz napisać o tym na forum.
Będziemy również wdzięczni za słówko podziękowania - www.hazumi.xx.pl

Aktualności[edit]

  • 6.12.2013r. - dodano 1 rozdział tomu drugiego
  • 5.11.2013r. - dodano 15 rozdział tomu pierwszego
  • 4.11.2013r. - dodano 14 rozdział tomu pierwszego
  • 4.11.2013r. - dodano 13 rozdział tomu pierwszego


Starsze aktualności można znaleźć tutaj.

Anohana: Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia autorstwa Mari Okady[edit]

Tom 1[edit]

Anohana part1 cover.jpg
Menma 02 000a.jpg

Tom 2[edit]

Ekipa[edit]

Tłumaczenie:


Korekta:


Zapraszamy na bloga -> www.hazumi.xx.pl

Wydane tomy[edit]

  • Anohana: Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia Tom 1 - あの日見た花の名前を僕達はまだ知らない。(上) (MF文庫ダ・ヴィンチ) (22. lipca 2011r.) ISBN 978-4840139571 (4840139571)
  • Anohana: Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia Tom 2 - あの日見た花の名前を僕達はまだ知らない。(下) (文庫ダ・ヴィンチ) (10. sierpnia 2012r.) ISBN 978-4840146890 (4840146896)