Mahouka Koukou no Rettousei PL: Tom 1 Wstęp

From Baka-Tsuki
Jump to navigation Jump to search

Szkoły magii to...[edit]

Mahouka Koukou no Rettousei 01 011.jpg

Powołane do życia na terenie całego kraju Licea, których jedynym celem jest kształcenie i rozwój Magików, osób praktykujących współczesną magię.

Łącznie, w całym kraju, utworzonych zostało dziewięć szkół.

Na liście znajdują się:


Pierwsze Liceum: Hachioji (Kanto, Tokio)

Drugie Liceum: Nishinomiya (Kinki, Hyogo)

Trzecie Liceum: Kanazawa (Hokuriku, Ishikawa)

Czwarte Liceum: Hamamatsu (Tokai, Shizuoka)

Piąte Liceum: Sendai (Tohoku, Miyagi)

Szóste Liceum: Izumo (Sanin, Shimane)

Siódme Liceum: Kochi (Shikoku, Kochi)

Ósme Liceum: Otaru (Hokkaido)

Dziewiąte Liceum: Kumamoto (Kyushu, Kumamoto)


Pośród tych szkół Licea od Pierwszego do Trzeciego mają odgórnie ustalony limit uczniów na poziomie dwustu, którzy podzieleni są na dwa kursy: Kurs Pierwszy oraz Kurs Drugi (w Trzecim Liceum nazywają się one odpowiednio: Kurs Specjalistyczny oraz Kurs Normalny). Różnica pomiędzy tymi dwoma Kursami jest taka, że uczniowie na Kursie Pierwszym mają dostęp do nauczycieli, więc gdyby im go zabrać, to tak naprawdę niczym by się one między sobą nie różniły.

Natomiast w Liceach od Czwartego do Dziewiątego, gdzie przypada po stu uczniów na każde z nich, wszyscy mają dostęp do nauczycieli, ale ich poziom kompetencji jest niższy od nauczycieli wykładających w Pierwszym, Drugim oraz Trzecim Liceum.


Program nauki, w większości ze szkół, jest zgodny z programem ustalonym przez Narodowy Uniwersytet Magii. Jednakże są szkoły, które oprócz tego posiadają także własne, i tylko dla nich charakterystyczne, zajęcia. Na przykład w Trzecim Liceum kładzie się duży nacisk na magię bitewną, natomiast w Czwartym na dużą liczbę bardzo skomplikowanych magii konstrukcyjnych, które są bardzo cenne na obszarze inżynierii magii.

Oprócz tego są szkoły, które specjalizują się w magii użytecznej w konkretnym środowisku. Na przykład w Siódmym Liceum, oprócz normalnego toku nauki, uczy się również wysoko poziomowej magii, która posiada praktyczne zastosowanie nad obszarami wodnymi, podczas gdy w Ósmym Liceum skupiono się na magii użytecznej w regionach o skrajnie niskich temperaturach lub terenach górzystych, gdzie środowisko życia jest równie ekstremalne.


Wróć do Ilustracje Strona Główna Idź do Rozdział 0