Sword Art Online ~Czech Version~:Volume 1 Author Notes

From Baka-Tsuki
Jump to: navigation, search

Napsal jsem Sword Art Online pro Novel Award Light Dengeki [1] před sedmi lety v roce 2002 a byla to první novela, kterou jsem kdy napsal.

Ale když se mi nějak konečně podařila dokončit, byla mnohem delší než sto dvacet stran, což bylo maximum. Protože jsem neměl dovednosti ani vůli oříznout toto dílo, aby se vešlo do limitu, klekl jsem si obličejem ke zdi a zamumlal: „Je mi to jedno…“

Ale díky mé slabé osobnosti jsem prostě nemohl smazat celé dílo a pomyslel si: „Proč to potom nezveřejníš na internetu?“ Ten podzim jsem vytvořil webovou stránku. Naštěstí jsem získal dobrou odezvu od mnoha lidí. Spolu s nimi, jako mou motivací, jsem pokračoval se sérií; napsal jsem pokračování, vedlejší příběh, a pak další pokračování. Tahle jsem pokračoval a než jsem si to uvědomil, uplynulo už šest let.

Byl rok 2008, když jsem se to rozhodl zkusit znovu. Napsal jsem další příběh (který byl opět mnohem delší než limit, ale naštěstí jsem to zvládl oříznout na sto dvacet stran) a s ním vstoupil do Dengeki Light Novel Award. Díky ohromnému štěstí se mi podařilo získat hlavní cenu. Ale moje štěstí tady neskončilo. Pořád nemohu zapomenout na to štěstí a vzrušení, které jsem cítil, když můj editor četl «SAO», které jsem si lehkomyslně shromažďoval.

Je pravda, že jsem byl také trochu nervózní. To proto, že s tímto příběhem bylo tolik problémů, že je tu ani nemohu začít vyjmenovávat. Největším důvodem bylo mé zaváhání ohledně: „Je to opravdu v pořádku vzít všechno, co jsem napsal a prostě to zveřejnit?“

Ale důvodem, díky kterému jsem dospěl k rozhodnutí dílo zveřejnit, bylo skvělé načasování: Zrovna jsem dokončil psaní, společnost si právě začala být veřejně vědoma rizika online her a největší díky patří Kazumovi-san «jeho láskou je práce» Mikimu (byl jsem šokován tím, jak se dokázal poprat s mým rukopisem, i přes jeho nabitý program). Nikdy bych nebyl schopen vydat tento příběh, kdyby nebylo těchto důvodů. Ale kdybych se nechopil tohoto šťastného řetězce událostí, nikdy bych nebyl hráč… myslím autor! To byl závěr, kterého jsem dosáhl a byl konečně schopen vydat «Sword Art Online 1: Aincrad» na papíře.

Tento příběh byl pro mne startovním bodem ve psaní na téma: „Není online hra také jiná realita?“ Doufám, že budu schopen dosáhnout konce této cesty spolu se všemi svými čtenáři.

Nabízím své upřímné poděkování Abecovi-san, který zvládl obarvit tento příběh nespočtem skvělých obrázků a vykreslit postavy, které zde bojovali, tak barvitě i přes velmi složitou situaci „virtuální fantasy hry blízké budoucnosti,“ a také mému editorovi Mikimu-san, který důkladně pročetl mou problémovou předlohu, a podařilo se mu dát tomuto příběhu nový život.

Také bych rád poděkoval všem lidem, kteří na mne tak dlouho naléhali při čtení «Sword Art Online» na mém webu. Kdyby nebylo vašeho povzbuzování, «Reki Kawahara» by nikdy nebyl schopen přijít na tento svět, natož vydat tuto knihu.

A nakonec, nabízím své největší poděkování všem, kteří dočetli tuto knihu až do konce!

28. ledna 2009, Reki Kawahara

Vysvětlivky[edit]
  1. Novel Award Light Dengeki - literární ocenění udělované každoročně od roku 1994 japonským nakladatelstvím ASCII Media Works, více zde (anglicky)
Navigace[edit]
Zpět ke Kapitole pětadvacáté Návrat na Hlavní stranu Dále k Ilustracím