Sword Art Online ~Czech Version~:Volume 2 Author Notes

From Baka-Tsuki
Jump to: navigation, search

Doslov[edit]

Dlouho jsme se neviděli; nebo by možná bylo lepší říct, že tohle je první setkání. Jsem Kawahara. Velice vám děkuji za přečtení «Sword Art Online 2: Aincrad».

Poté, co byla vydána první kniha, jsem obdržel hodně cenných rad ohledně „Jak mohu pokračovat s takovým koncem?“ Je jedno, jak se na to podíváte, hra byla zcela vyčištěna, a svět se také zbortil. Dokonce, i když jsem si to četl já sám, cítil jsem, že tu nejsou vůbec žádné prvky, ze kterých by se dalo pokračovat.

Pak tu bylo pokračování, díky kterému mě bolel mozek, a to tahle kniha. Omlouvám se, čas se vrátil zpět do minulosti. A navíc to byl soubor krátkých příběhů. Za to se opravdu omlouvám.

Dřív jsem také hrával nějaké online hry. Ale ať už se jednalo o jakoukoliv hru, nikdy jsem nebyl ve skupině s nejvyšším postavením. Jen jsem záviděl těm věčně silným hráčům s nejlepším vybavením a reputací, jak snadno poráželi jedno monstrum za druhým, a poté jsem cítil, že byli „Tak dobří! Tak silní!“ (haha)

Takže jsem chtěl napsat ne jenom o hlavních hrdinech první knihy, Kiritovi a Asuně, a jejich tomuto typu hráčů «Čištění hry», ale chtěl jsem víc napsat o příbězích obyčejných hráčů průměrných levelů; a tyhle čtyři příběhy druhé knihy jsou přesně ono. Je jedno, o jaký příběh jde, v každém se nachází Kirito a způsobuje velký rozruch; a pocit, že je „Tak dobrý! Tak silný!“ jako měly Silica a Lisbeth, je přesně to, co jsem cítil každý rok od doby, co jsem začal hrát MMO. Vážně, a jednou by to stačilo, bych chtěl vědět, jaké to je, ukázat ostatním zbraň, jaké jsou jen tři na celém serveru.

Kromě toho je tu ještě jedna věc, za kterou se musím všem omluvit. I když čtyři hlavní ženské postavy v této knize jsou zcela rozdílné hráčky, jejich mužský protějšek je, jak už jsem říkal, vždy Kirito-san. I když sám nemám, jak to teď všem vysvětlit, bolestně omlouvám sebe sama, a žádám všechny, aby použili to „i když se zločinec a oběť vždy mění, detektiv je stále stejný“ myšlení, které máte, když čtete román z detektivní série... Nezvládnete to? Pardon, pardon.

Nakonec, pro abeca-sensei, který nakreslil neustále se nově objevující hrdinky s osobností a roztomilostí, a pro Mikiho-san, který mi dal hodně nápadů ohledně všeho zvláštního a komplexního nastavení herního systému: znovu jste se o mě postarali.

A vám všem, kteří jste přečetli tuto knihu až do konce, jsem opravdu vděčný.

26. května 2009, Kawahara Reki


Zpět ke Kapitole čtvrté Návrat k Hlavní straně Dále k Ilustracím třetího svazku