Sword Art Online ~Czech Version~:Volume 5 Chapter 5

From Baka-Tsuki
Jump to: navigation, search

Kapitola pátá[edit]

Poté, co se prohlížeč otevřel, se automaticky připojil k přednastavené URL. Ukázalo se mnoho dvouvrstvých oken.

Všechna se týkala Gun Gale Online, přesněji to byla sbírka informací zaměřená na «Death Guna».

«On» pravým ukazováčkem ovládal 3D myš, ponechal momentálně nejdůležitější stránku aktivní. Na přední straně se slovy «souhrnná stránka informací o death gunovi» se ‚Death Gun‘ zobrazovalo červeně.

Napřed se podíval na historii; administrátor dnes večer stránky zřejmě nijak neupravil. Pak se přesunul k fóru. Od kontroly z minulé noci nějaké příspěvky přibyly, některé kmeny problikávaly se zprávou «NOVÉ». Postupně si je přečetl.

—Ti dva, XeXeeD a Tarako, se neobjevili. Je to už měsíc. Byly jejich účty odpojeny? Jestli je někdo můžete zkontaktovat v reálu, podělte se o info, PLS.

—Říkám ti, že to nikdo nemůže. Prý ani jejich skvadry neví, jak se s nimi v reálu spojit. A jen blbci uveřejňují osobní info v GGO.

—Když víme, kdy a v kolik je Death Gun střelil, tak jestli fakt zemřeli, nešlo by najít něco o hráčích VRMMO, co v tu dobu umřeli?

—Nedělej nám tu smyčku, pročti si příště celý téma. Když žijou sami, nikdo si jejich úmrtí nevšimne. Už jsme to zkontrolovali – policie ti žádný odpovědi nedá. A když pošleš do Zaskeru anglicky e-mail, pošlou ti standardní odpověď o osobních informacích uživatele.

—Myslel jsem, že Xe-tan a Tarako-tan možná chtěli nějak zajímavě oznámit, že ze hry odchází. Vy dva, jestli brzo nevylezete a nekápnete božskou, tak to bude celý docela k ničemu.

—Myslím, že někdo nakonec musí použít své tělo jako test. Takže zítra ve 23:30 budu mít na hrudníku červenou růži a budu čekat před vchodem do Glockenské centrální banky. Zastřel mě prosím, Death Gune-san.

—Hrdinův debut! Ale jestli před smrtí nezveřejníš svoje pravé jméno a adresu, bude to zbytečný.

—Nebo použij k ponoření netovou kavárnu.

—….

Ve zlosti mlaskl jazykem. Pohnul kolečkem myši, aby dal do popředí jiné okno. Ale ať už navštívil jakékoli fórum nebo informační stránky, nenašel zprávu ani článek, po kterých tak toužil.

Původně si představoval, že po smrti dvou lidí se po internetu rozšíří zvěst „Je moc «Death Guna» skutečná?“, GGO hráči budou ve strachu přemýšlet, jestli nejsou dalším cílem, a spousta lidí ze hry odejde – to se mělo stát.

Ale hloupí internetoví hráči stále ještě neprožívali hrůzu z «Death Guna» a vše skončilo vtipy. Celkový počet účtů uživatelů GGO se snížil jen minimálně.

A nečekal ani to, že nebudou zveřejněny smrti «XeXeeDa» a «Usujia Taraka» ve skutečném světě. Každý den zemřelo ve městě zvláštním způsobem mnoho lidí. Pokud se jasně nejednalo o zločin, v televizi se o tom nemluvilo.

Samozřejmě, obě srdce mužů, které střelil, se ve skutečném světě rozhodně zastavila, «on» to věděl. To byla pravá moc «Death Guna».

Měl silné nutkání to napsat do fóra se shrnutím informací. Nicméně by pro «něj» bylo těžké vysvětlit svůj zdroj, a kdyby to udělal, oslabilo by to legendu «Death Guna». «Death Gun» bude první a poslední absolutní válečník, který do té divočiny vkročí, přemůže možnosti vedení společnosti, stane se opravdovým bohem smrti.

No, dobře.

Zhluboka se nadechl, aby se uklidnil.

Už brzy se bude konat třetí «Bullet of Bullets». «Death Gun» se turnaje zúčastní, znovu zabije dva, pokud možno tři lidi, takový je plán. Samozřejmě napřed musí projít předkolem, a to bez použití té zbraně. Jestli se kvůli tomu dni bude přihlašovat na 20 hodin denně, aby si zvýšil staty, určitě to vyjde.

BoB je událost, které se dostává docela dost pozornosti. «MMO Stream» jej bude vysílat v reálném čase, budou se dívat nejen hráči GGO, ale i jiných VRMMO. Nejenom, že bude na tom velkém jevišti vládnout jako nejsilnější jménem a činem, ale až zmizí z internetu lidé, které tou zbraní střelí, už nebudou žádní hlupáci pochybovat o moci «Death Guna».

Pokud se na něj upře pozornost, nebude už moct používat svůj nynější účet, ale to nevadí. Dokud má tu zbraň, může nový «Death Gun» klidně vkročit do divočiny.

A pokračovat v zabíjení. Podle plánu by se měly oběti navýšit na číslo sedm. V tu dobu už budou hráči Gun Gale Online opouštět a ta hra bude vystavena rozsudku smrti.

«Death Gun» se stane legendou.

V počtu obětí se to nebude moci porovnávat s tou prokletou smrtící hrou «Sword Art Online», za tím stál jen šílenec, který vařil mozky uživatelů v mikrovlnné troubě.

Moc «Death Guna» nemá tak malý rozměr. Kulky vystřelené ve virtuálním světě zastaví srdce ve skutečném světě. Jediný další, kdo zná to tajemství, je «jeho» druhá polovina. Proto je «Death Gun» nejsilnější. Nebude z něj pochybná zvěst jako ten «Černý šermíř», který vyčistil SAO. Brzy nadejde chvíle, kdy se stane top hráčem všech VRMMO.

Absolutní síla— legendární ďábel— nejsilnější— nejsilnější— nejsilnější—…

Bezděčně si to uvědomil, «jeho» pravá ruka pevně držela myš, trhaně dýchal, přitom uvolňoval ramena.

Na ten den se těšil. Jestli se z «něj» stane ta legenda, už nebude tenhle hloupý svět potřebovat. Brzy se s těmihle otravnými hloupými lidmi rozloučí navždy.

Zavřel všechna dvojitá otevřená okna v prohlížeči a otevřel nový lokální HTML soubor.

Sedm portrétů ve sloupci – vytvořené vystřihnutím z GGO screenshotů –, napravo se jmény, vybavením a dalšími informacemi. Vrchní obrázek, «XeXeeD», a ten pod ním, «Usujio Tarako», byly ztmaveny a táhla se přes ně krvavě zbarvená značka X.

Tohle je seznam cílů «Death Guna» a také počet «smrtících kulek» v zásobníku zbraně. Všichni to byli známí a silní hráči GGO.

Pomalu sjížděl souborem dolů, přesunul nejspodnější obrázek do středu obrazovky. Jediná hráčka v sedmě.

Obrázek byl pořízen z pravé strany. Světle modré vlasy měla na obou stranách tváře sepnuté, zakrývaly jí polovinu tváře. Jaká škoda, že přes pískově žlutou šálu nebylo vidět její ústa, ale tmavě modré oči, podobající se kočičím, zářily dostatečným půvabem.

Napravo stálo jméno «Sinon». Hlavní zbraní je protimateriální puška «Ultima Ratio Hecate II».

Ve hře ji viděl přímo už mnohokrát. Když nakupovala na tržišti v Glockenu, seděla na lavičce v parku a jedla párek v rohlíku ze stánku, běžela po bojišti s velkou puškou na zádech – to vše dělala s koketním půvabem, který v «něm» vyvolával touhu se jí zmocnit. Téměř nikdy ji neviděl usmívat se, oči měla naplněné smutkem, ale to ho přitahovalo ještě víc.

Trochu váhal, zda má být tahle dívka se jménem Sinon cílem «Death Guna». Nejen ve hře, její tělo a srdce ve skutečném světě se také stanou «jeho»—

Ale «jeho» druhá polovina, druhá ruka «Death Guna», nejspíš toužila po její smrti. Sinon byla chladná odstřelovačka v GGO, nebyl snad nikdo, kdo by v ní nepoznával známou hráčku, přezdívanou bohyně podsvětí. Nikdo se víc nehodil na to, aby byl nabídnut legendě «Death Guna» jako obětní květina.

Natáhl pravou ruku, prsty pohladil fotografii Sinon.

Při dotyku klouzavé, hladké obrazovky opravdu cítil dívčinu jemnost a její teplo.


Zpět ke Kapitole čtvrté Návrat k Hlavní straně Dále ke Kapitole šesté