Sword Art Online ~Czech Version~:Volume 5 Prologue

From Baka-Tsuki
Jump to: navigation, search

Prolog[edit]

„Je jen iluze, že je AGI[1] tak vlivný!“

Vysoký hlas muže se šířil prostorným barem.

„Je pravda, že AGI je důležitý prvek, který rozhoduje o rychlosti střelby a uhýbání. Ty dva faktory vás mohou udělat velmi silnými, tedy až do teď.“

Řeč pocházela od hráče ve čtvercovém holografickém panelu vznášejícím se uprostřed tlumeného obchodu.

Bylo to internetové vysílání «MMO Stream»[2], oblíbený pořad «Vítězná skupina tohoto týdne». Mohli jste jej sledovat ve skutečném světě v televizi nebo na počítači, ale mnoho hostinců a barů v mnoha VRMMO světech pořad také vysílalo, takže většina hráčů se raději dívala «uvnitř».

Zvlášť, když hostem byl hráč z «tohoto světa».

„Ale AGI je přežitek minulosti a kriplům, kteří si osm měsíců zvyšovali AGI, můžu říct jediné - máte mou soustrast.“

Ta sarkastická řeč vyvolala hlasité hučení v obchodě a mnoho lahví a sklenic bylo roztříštěno o zem, malé mnohoúhelníky se rozptýlily a pak zmizely.

Ale «on» ignoroval všechen ten povyk a seděl zahalený na pohovce v nejzazším rohu baru.

Kapuci maskovacího pláště měl staženou k obočí a spodní část tváře zakrývala tlustá látka. Chladně prozkoumával vnitřek místnosti.

Nejenom, že nenáviděl muže s vysoko zvednutým nosem na obrazovce, ale byl znechucen hloupými pohledy hráčů sledujících televizi. Všichni hučeli a vyli jako vlci, ale přesto si užívali nepokoje podobné festivalu.

«On» vůbec nechápal, jak mohou být tak tupí. Muž v televizi se stal nejsilnějším ve světě jen díky štěstí, zároveň se stal i největším vykořisťovatelem.

Přede všemi, kteří platili poplatky za připojení, to byl naparující se hráč.

Všichni hráči by mu měli závidět a nenávidět ho, stejně jako «on». Jestli je ten pocit ošklivý, tak ať: vůbec není vtipné jej skrývat smíchem s příměsí ošklivosti.

«On» byl pod svým pláštěm velice napjatý, vydechoval přes silně zaťaté zuby. Ještě nebyl čas, zmáčknutí spouště přijde o něco později.

Vrátil se pohledem k holografickému panelu. Obraz se oddálil a objevili se moderátorka pořadu, napravo od mluvčího, a další host sedící po jeho levé straně.

Moderátorka pořadu, dívka celá oblečená v techno-pop stylu, sladce řekla: „Vážně, to, co jste zrovna řekl jako nejlepší hráč v jedné z nejtěžší VRMMO her, «Gun Gale Online»[3], to bylo trochu extrémní.“

„Ne, rozhovor na «MST» je jen jednou za život a já řekl vše, co jsem říct chtěl.“

„No, no, no, i tentokrát se budete snažit o výhru v «Bullet of Bullets»[4], že?“

„Samozřejmě, jestli se účastním, rád bych se stal vítězem.“

Muž si pročísl své dlouhé stříbřitě modré vlasy, pak se s nepřemoženým prohlášením obrátil ke kameře. Bar byl znovu pustošen bouří hučení.

MMO Stream se nezaměřovalo na obsah Gun Gale Online, obvykle zvaného GGO, a moderátor a hosté byli avataři, nešlo o jejich skutečná těla. «Vítězná skupina tohoto týdne» šla každý týden do jiné VRMMO hry a pozvala nejlepší hráče k rozhovoru. Tento týden byli hosté z minulé měsíční královské bitvy, známé jako Bullet of Bullets (BoB). Ten určoval nejsilnější hráče. Hosté zde byli vítězem a druhým hráčem v pořadí.

„Ale Zekushiido-san,“ otevřel ústa ten druhý poté, co slyšel naparování se vítěze s dlouhými stříbrnými vlasy, už to nedokázal dál poslouchat, „BoB není sólový střet. Podruhé to nemusí dopadnout stejně, takže co má být s tím mluvením o výhře na základě statů?“

„Ne, ne, tenhle výsledek výhry ukazuje, že celé GGO a i Yamikaze-san jsou AGI typ, takže rozumím těm pocitům odmítání," odsekl okamžitě vítěz Zekushiido.

„…Do teď bylo nejlepším stylem zvyšování AGI a střílení silnými zbraněmi co nejrychleji. To také dávalo zvýšený bonus na vyhýbání, které pomohlo vykompenzovat nízkou výdrž. Ale takovéhle MMO nejsou samostatnými hrami, herní rovnováha se časem může změnit. Zvlášť s tímhle zvyšováním statů si nemůžeš jen tak zničehonic změnit staty, takže musíš plánovat až ke konci hry a použít své body chytře. Dokonce, i když je nějaký bojový styl nejsilnější právě teď, za chvíli to tak být nemusí. Pochopíš, když se nad tím zamyslíš, teď budou vycházet zbraně, které budou potřebovat zvyšování STR[5] a Přesnosti. Představa výhry, kdy se budeš vyhýbat zranění, je naivní, protože to taky nejde napořád a můj boj s Yamikazem- san to jen potvrdil. Tvoje kulky byly zablokovány mou zbrojí odolnou proti kulkám, ztratily svou sílu, ale mé střely zasáhly sedmkrát z deseti. Jednoduše řečeno, teď je čas na STR-VIT[6] styl.“

Yamikazeho tvář se zkroutila zlostí, byl držen zkrátka tou bouří slov.

„…Ale to je výsledek vzácné zbraně, na kterou stěží stačila tvá síla a kterou jsi získal těsně před turnajem. Kolik jsi za ni vůbec zaplatil?“

„No to ne! Byl to vzácný drop, který jsem získal díky svému úsilí. Díky tomu by mohl být nejdůležitější stat Štěstí, hahaha.“

Stříbrnovlasý muž se smál v holografickém panelu, «on» se na něj díval s odporem a pod pláštěm se mu pohnula pravá ruka. Hledal spoušť na pouzdru u svého pasu, držel se tvrdého kovového povrchu. Téměř— téměř, čas už byl téměř spočten. Díval se na čas zobrazovaný na straně jeho zorného pole. Ještě minutu a dvacet vteřin.

Dva lidé sedící u stolu vedle «něj» si povídali a pili ze svých džbánků.

„Bla, tohle je dost vtipný. Tehdy to byl Zekushiido-san, kdo řekl, že AGI typ je nejsilnější.“

„Když se nad tím zamyslím, ta oblíbená zvěst mohla být past… Byli jsme podvedeni…“

„Znamená to, že když říká, že STR-VIT je teď nejsilnější, je to taky trik?“

„Tak co teda dělá? Zvyšuje LUK[7]?“

„Zkus to.“

„Ani náhodou.“

Ti dva se zasmáli a jejich slova «jej» ještě víc naštvala. Jak se někdo mohl smát poté, co zjistil, že byl podveden, to nechápal.

—Ale jejich hloupý smích jim brzy zmrzne v hrdlech, až uvidí opravdovou sílu, opravdového nejsilnějšího hráče.

Konečně nadešel čas.

«On» se postavil, téměř bezhlučně, a pohyboval se krok po kroku mezi stoly. Na nikom nezůstaly «jeho» oči.

Hloupí lidé… třeste se strachy.

«On» se zastavil uprostřed baru, přímo pod holografickým panelem. Z pouzdra u pasu pod pláštěm vytáhl kolt.

Jako koncentrovaná, krystalizovaná temnota vydával chladný, černý, kovový lesk. Dokonce i rukojeť byla kovová, místo toho, aby měla zoubky, a prostředek byl ozdoben hvězdami. Od pohledu nevypadala příliš silně a podobala se mnoha dalším automatickým krátkým zbraním, které byly dostupné všude.

Ale tato zbraň měla «Opravdovou sílu».

«On» s kliknutím zatáhl válec a nabil jej, s třesoucíma se rukama zamířil zbraní nahoru— na holografický panel. Mířil na čelo smějícího se Zekushiida, nejsilnějšího hráče.

«On» tak chvíli zůstal, lidé kolem si «jej» konečně všimli a začali hlučet. Dokonce i v neomezené PK[8] hře GGO nebylo možné útočení v ulicích. A i když mohl vystřelit, stejně by nezranil hráče nebo nepoškodil objekt.

Několik lidí se zasmálo «jeho» zbytečnému činu, ale «jeho» to nezasáhlo, dál mířil černou zbraní.

V panelu pokračoval Zekushiido ve své odporné tirádě.

Zekushiidovo opravdové tělo někde leželo, s «AmuSphere» na hlavě připojující ho do virtuálního studia MMO Stream. Vůbec netušil, že na jeho postavu na televizní obrazovce v baru, v obchodním centru hlavního města GGO, «SBC Gurokkenu», míří zbraň.

Ale «on» otevřel ústa a zakřičel tak hlasitě, jak dokázal: „Zekushiido! Ty falešný vítězi! Teď ochutnej pravdu skutečné síly!!“

Obklopen ohromeným tichem hráčů poblíž zvedl «on» svou levou ruku, prst šel k jeho hlavě, hrudi, levému rameni, pak pravému rameni a vytvořil znak kříže.

Svěsil svou levou ruku a pravou zmáčkl spoušť.

V tlumeném baru letěla kovová kulka rovně— a zasáhla holografický panel, zazářil malý světelný efekt.

To bylo vše. Zekushiidova ústa na obrazovce se dál pohybovala.

V tu chvíli naplnil obchod smích. ‚Ahaha‘, ‚Fakt to udělal‘ a další slova byla vyřčena v pobaveném brebentění, Zekushiidova řeč pokračovala.

„…Nakonec všechno, včetně výběru statů a skillů, záleží na hráčových opravdových životních silách a schopnostech…“

Náhle hlas zamrzl.

Dav v baru se znovu otočil k panelu.

Zekushiido, s ústy stále dokořán otevřenými, ztuhl s vykulenýma očima. Jeho ruka se slabě zvedla, snažila se chytit prostředek jeho hrudi.

Náhle jeho postava zmizela a nechala ze sebou jen mnohoúhelníkovou židli, moderátorka v panice začala rychle mluvit: „Ale ne, určitě ho odpojilo připojení, ale brzy by se měl vrátit, neměňte kanál a zůstaňte s námi....“

Ale nikdo v baru ta slova neslyšel, v ohromeném tichu se všichni soustředili na «něj».

«On» přestal mířit na monitor a stáhl zbraň zpět, držel ji vodorovně. V tomto postoji se pomalu otočil a podíval se na šokované hráče v obchodě.

Po jednom hotovém převratu znovu zvedl svou černou zbraň vysoko do vzduchu a zakřičel: „…Tohle je opravdová moc, opravdová síla! Hloupí lidé, vryjte si strach z těchto jmen do svých srdcí!“

Zhluboka se nadechl—

„Jméno této zbraně a mé: «Death Pistol[9]»... «Death Gun[10]»!!“

«On» vrátil svou zbraň do pouzdra a mávl levou rukou, aby přivolal okno menu.

Při zmáčknutí tlačítka odhlášení byl «jeho» pocit triumfu znásobený bouřlivým hladem žádajícím více.


Poznámky[edit]

  1. AGI - Agility, obratnost
  2. Nejpřesnější by asi byl překlad MMO Vysílání, ale takhle to vypadá lépe
  3. Překlad názvu hry by byl něco jako Vichřice zbraní Online
  4. Kulka kulek, ale ponechám anglický název
  5. STR - Strength, síla
  6. VIT - Vitality, vitalita, „životnost“
  7. LUK - Luck, štěstí
  8. PK - Player Kill, zabíjení hráčů
  9. Smrtící pistole
  10. Smrtící zbraň


Zpět k Ilustracím Návrat k Hlavní straně Dále ke Kapitole první