Campione! (Türkçe)

From Baka-Tsuki
Jump to: navigation, search

Campione! (カンピオーネ!, Kanpiōne); Takedzuki Jou tarafından yazılıp, Sikorsky’in resim çizimlerinden can bulan hikâyeler dizisidir. Şu ana kadar 16 Cilt yayınlaşmıştır.

Animasyon olarak Diomedea hazırlanmış olup Temmuz-Eylül 2012 tarihleri arasında televizyonda yayınlanmıştır. Hikâye, 1.Cilt ve 5. Ciltle göre uyarlanmıştır. Fakat final bölümünde orjinal senaryoya sadık kalınmamıştır.


Campione! hikaye dizileri şu dillerde mevcuttur:

(Not: Çeviri süreci her sürüm için değişmektedir.)

Hikâye Özeti[edit]

Campione- Tanrı ve onun gibilerini öldürebilen kimsedir. O yüce bir hükümdardır. O, tanrısal varlıkları öldürebilmek için bir zamanlar Tanrılara ait olmuş güçleri kendi huzurana çağırabilir.

Campione- O bir Lordtur.

O,Tanrılara ölümü tattırandır. O, dünya üzerindeki bütün ölümlülere korku salmaktadır. Campione- O, Tanrıları öldürebilen şeytanın ta kendisidir.

Dünyada yaşamakta olan hiç bir ölümlü onunla başa çıkabilecek güce sahip değildir. Kusanagi Godou, 16 yaşında ortaokuldayken üst ligde beysbol oynamaktaydı. Takımdaki görevi top tutucu ve 4. sırada olan top karşılayıcısı diğer değişle oyunun akışını değiştirebilen biriydi. Fakat geçirmiş olduğu bir sakatlık beysbol hayatına son verdi. Ortaokulda üçüncü ve son yılı olup bahar dönemi tatilindeyken karışmış olduğu macerada mitolojik Tanrı olan Verethranga'yı öldürmüştü. Böylece, yedinci ve en genç campione olmuştu.

Kusanagi Godou, o şimdi ise bir campione diğer değişle Tanrıları öldürebilenlerden biri olmuştur. Acemi ve genç olan Godou aşıklarının yardımıyla tehlike saçan Tanrıları durdurmalıdır.

Tercüme[edit]

Kayıt[edit]

Tercümeye katkıda bulunmak isteyenler öncelikle yöneticiyi bilgilendirmek zorundadırlar. Tercümanlar hangi bölüm üzerinde çalıştıklarını kayıt etmek zorundadırlar.

Format Standartları[edit]

Tercümesi yapılmış her bir bölüm (düzenleme sonrasında) genel format biçimlendirme esaslarına uymak zorundadır.

Öneri, Fikir ve IRC için[edit]

Bu seriler hakkındaki fikir ve görüşlerinizi oylamak ve değerlendirmek için buraya tıklayınız (EN) . ' Tercüman ve editör arkadaşlarımıza katkılarından dolayı takdir etmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz (EN). ' Bir hata ile karşılaşmışsanız ise lütfen öncelikle bunu (EN)olan forum içerisinde tartışınız veya bize #[email protected]! ulaşabilirsiniz. Bazen konu dışına çıkabiliriz uyarıyoruz :)

Güncellemeler[edit]

-06.06.2013: Projenin başlangıç tarihi.

The Campione! hikayeler serisi Takedzuki Jou tarafından yazılmıştır.[edit]

1. Cilt- Mitolojiden Kopan Tanrı (Tam Metin)[edit]

Campione Vol.01 003.jpg

Blue Ray Özel Bir Hikâye 2- Roma Tatilinde Geçen Bir Gece[edit]

Blu-Ray Özel Bir Hikâye 3[edit]

2. Cilt- Iblis Hükümdarin Varisi (Tam Metin)[edit]

Campione v2 004.jpg

Kısa Bir Hikaye 1- Hapisedilmiş Campione[edit]

3. Cilt- Efsanenin Başlangıcı (Tam Metin)[edit]

Campione Vol.01 003.jpg

4. Cilt- Kahraman ve Kral (Tam Metin)[edit]

5. Cilt- Kılıçlı Şamanist (Tam Metin)[edit]

Kısa Bir Hikaye 3- Anlatılan Campione[edit]

6. Cilt- Kutsal Dağın Havada Süzülen Phoenix'si (Tam Metin)[edit]

Proje Ekibi[edit]

  • Proje Yöneticisi(Project Administrator):
  • Proje Denetçisi (Project Supervisor): Zouomm

Çevirmen[edit]

Aktif

Editörler[edit]

Türkçe dilbilgisi konusunda bilgili (özellikle Edebiyat öğrencileri) editör arkadaşlar aranmakta olup minnettarlıkla kabul edilecektir. Temasa geçmek isteyen arkadaşlar Zouomm ile görüşmelidirler.