Haken no Kouki Altina PL: Tom 5 Prolog

From Baka-Tsuki
Jump to: navigation, search

Regis Auric to żołnierz, który nie potrafił jeździć konno ani walczyć mieczem, był zaś wielkim bibliofilem. Został przeniesiony na północną granicę, gdzie spotkał dziewczynę o ognistoczerwonych oczach i włosach, która okazała się być czwartą księżniczką cesarstwa Belgarii, Marie Quatre Aljeantina de Belgaria, nazywana przez przyjaciół Altiną. Ponieważ jej matka pochodziła z pospólstwa, dziewczyna została odrzucona przez mieszkańców pałacu, a w wieku czternastu lat mianowano ją dowódcą regimentu na dalekiej północy. Jednak jej to nie rozwścieczyło. Chciała wykorzystać ten fakt do spełnienia swojego marzenia - zmiany cesarstwa, w którym prości ludzie cierpieli.

– Jeśli mam zasiąść na tronie, potrzebuję wiedzy.

Altina udowodniła swoją siłę jako dowódca, a Regis obiecał księżniczce zostać jej strategiem, chociaż nie miał za grosz pewności siebie.

W lutym drugi książę, Latreille, głównodowodzący armii, wydał im niemożliwy do wykonania rozkaz zdobycia Fortu Volks, należącego do Federacji Germanii. Z siłami, jakimi dysponowali, ten atak był czystym samobójstwem, jednak Regis użył strategii, o której przeczytał kiedyś w książce, dzięki czemu odnieśli spektakularne zwycięstwo.

W kwietniu Altina została wezwana do stolicy, Pałacu Wersalskiego. Chociaż Regis jej towarzyszył, podekscytowany możliwością zobaczenia miejsca, o którym tyle czytał, nie jechali tam na wycieczkę.

Drugi książę, Latreille, i pierwszy książę, Auguste, realizowali swoje plany przejęcia tronu, co oznaczało, że Altina, jako czwarta w kolejce do przejęcia władzy, musiała ich pokonać w politycznej grze. Co prawda, Regis początkowo dał się zwieść, ostatecznie jednak obrócił sytuację na ich korzyść. Przy pomocy poznanej w stolicy szlachcianki Eleanor oraz księcia Auguste'a, który zrzekł się tytułu i wyraził swoje poparcie dla Marie Quatre, ta zajęła pierwsze miejsce w kolejce do zdobycia korony.


23 kwietnia roku cesarskiego 851.

Wielka Brytannia wypowiedziała Belgarii wojnę, a księstwo Verden wykorzystało tę okazję, żeby także uderzyć na północną granicę państwa.

– Sugeruję zakończyć to tej nocy - powiedział Regis, przedstawiając obrońcom fortu ich plan.Strona Główna Idź do Rozdział 1