High School DxD - Tom 13 - poslowie

From Baka-Tsuki
Jump to: navigation, search

Posłowie[edit]

Trochę czasu minęło. Myślę że to po raz kolejny był zbiór krótkich opowiadań, utrzymanych w dość lekkim stylu.

Teraz nadszedł czas na krótką prezentację każdego opowiadania!


Tokusatsu diabeł – Okres czasowy, po wydarzeniach z tomu piątego.

Historia opowiada o programie Serafall, który jest nadawany w Zaświatach, pod tytułem „Magiczna☆Lewia-tan”. Ponieważ powstała jeszcze zanim „Oppai Smok” się pojawił, poddałem ją edycji z pewną nostalgią. To rzadkie opowiadanie, gdzie Gasper pojawia się w centrum uwagi, jako kluczowy bohater. Jeśli się nad tym zastanowić, to w tym opowiadaniu została wyzwolona jego tajemnicza moc.


Ise SOS – Okres czasowy, po wydarzeniach z tomu piątego.

To opowiadanie dzieje się zaraz po „Tokusatsu diabeł”. Można wręcz powiedzieć, że ma miejsce tuż przed tomem szóstym. To niejako uroczyste opowiadanie, ponieważ „Dragon Magazine” zareklamowało „DxD” na okładce, kiedy je wydałem. Abe-senpai jest pogromczynią bestii, która ponownie pojawia się w historii. Pojawiła się również nie tylko śnieżna gorylica, ale również tuńczyk z nogami oraz Nagoja-kochin. Tak przy okazji, piękna syrena pojawiła się w innym opowiadaniu. Myślę o tym, aby znów wydać zbiór krótkich opowiadań, kiedy tylko będę miał szansę.


Niepokoje diabła – Okres czasowy, po wydarzeniach z tomu siódmego.

Rossweisse-san nareszcie dołączyła! Tak w każdym razie myślałem, ale wygląda na to, że to Kiba stał się głównym bohaterem……

Kiba nie może się pojawić na okładce „DxD”, ponieważ jest facetem. Czy w takim wypadku, mógłby się na niej pojawić, gdyby zmienił się w dziewczynę!? Napisałem tę historię, aby była wyzwalaczem dla tego. Skoro jest takim przystojnym chłopakiem, to staje się piękną dziewczyną, kiedy jego płeć się zmieni. A co najważniejsze, ma wtedy wielkie piersi!

Tak przy okazji, jest opowiadanie w którym dziewczyny zmieniły się w facetów. Miało to miejsce jeszcze przed tą historią. Niestety nie znalazło się ono w tym zbiorze.


Niewskrzeszony Feniks – Okres czasowy, po wydarzeniach z tomu ósmego.

Opowiadanie, którego głównym wątkiem jest postawienie Raisera na nogi, co było już kilkakrotnie wspominane w głównej historii. Raiser przegrał pojedynek z Iseiem i stracił Rias. To była śledzona historia, dopóki Raiser nie wyzdrowiał. …..cóż, ozdrowiał dlatego, bo jest również wielkim zboczeńcem. Yakitori z jakiegoś powodu, cieszy się nawet wśród czytelników pewną popularnością.


Armageddon podczas Dni Sportu! – Okres czasowy, po wydarzeniach z tomu ósmego.

Aż do tego momentu napisałem sporo różnych opowiadań, ale to jest najlepsze, pod względem ogromnego chaosu, który się w nim dzieje. Pojawiają się w nim Michał oraz inne anioły z Nieba, co jest raczej rzadkością. Swoje pięć minut miał w tym opowiadaniu także Uriel. Obiecuję, że kiedyś pojawi się także i Rafael. Największy wir był wokół Azazela, który ma za sobą, swoją mroczną historię. Większość sztucznych Boskich Darów pochodzi z jego „Zespołu ósmej klasy”.


Zmartwienia kolejnej spadkobierczyni – Okres czasowy, po wydarzeniach z tomu dwunastego.

Całkiem nowa historia. Jego akcja ma miejsce tuż po zakończeniu tomu dwunastego, więc to opowiadanie jest całkiem nowe. Akcja koncentruje się wprawdzie wokół Millicasa, który jest synem Sirzechsa i Grayfii, ale opisałem spokojną rezydencję Hyoudou, po tym wszystkim co wydarzyło się w tomie dwunastym. Wspomniano o tym w opowiadaniu, ale pod względem talentu, Millicas-kun ma największy potencjał w serii. Najprawdopodobniej zmieni się w niesamowitego diabła, kiedy osiągnie ten sam wiek co Ise i reszta osób. Cóż mogę powiedzieć, skoro ma dookoła siebie tak niesamowitych ludzi jak mama i tata oraz Ise, który w przyszłości zostanie jego wujkiem. Tak więc środowisko w którym żyje jest szalone.

Nie wiem ile lat to będzie jeszcze trwało, ale kiedy „DxD” się skończy, chciałbym stworzyć historię o nim, jak dorasta i uczęszcza do szkoły w Zaświatach.

Pierwszy raz wyjaśniłem coś na temat Dzielnych Świętych. Jako głównego systemu używają gier karcianych. Nie tylko Pokera, czy Blackjacka, ale też wielu innych……

Skoro chodzi o karty, to mogą być ludzie, którzy zastanawiają się nad ich dodatkowymi atutami…… - nadzwyczajny Joker. Wyjaśnię to przy następnej okazji, więc proszę, czekajcie na to i nie miejcie wobec tego zbyt dużych oczekiwań.


Teraz coś o grupie Lucyfera.

Jej członkowie nareszcie się pojawili! Otrzymywałem głosy od wielu ludzi, którzy wyczekiwali ich pojawienia się, więc postanowiłem aby wreszcie mieli swoje pięć minut w tym zbiorze opowiadań. Są potwornie silni.

Niesamowitymi członkami są; Królowa Grayfia, Wieża Surtr Drugi (Pionek Mutacji), Wieża Bahamut, Skoczek Okita Souji, Goniec MacGregor Matthers oraz Piony Enku i Beowulf. Niespodziewanie nie ma żadnej osoby, która byłaby posiadaczem Boskiego Daru. Myślę że niektórzy nie są pewni siły Beowulfa, skoro jest taki żałosny, ale gwarantuję wam, ze jest naprawdę mocny, skoro jest potomkiem bohatera. Nawet jeśli nie ma Boskiego Daru, to jego siła jest naprawdę wielka. Słynie jako wsparcie i podczas,współdziałania z pozostałymi członkami grupy, uwalnia swoją prawdziwą siłę.

Cóż, co więcej Surtr Drugi dał niesamowity pokaz…… Gdyby walczył jak należy, Dziaberlak zostałby natychmiast pokonany. Prawdę mówiąc, jest najsilniejszą Wieżą.

Bahamut robi głównie takie rzeczy, jak poszukiwanie wroga, pełni też funkcję środka transportu dla grupy. Również jest szalenie silny. MacGregor jest w zabronionej klasie dla każdego typu magii (Białej, Czarnej, Nordyckiej, Przywołania oraz Świętej) i przewodzi w badaniach nad zakazanymi technikami.


Teraz moje spostrzeżenia, które ostatnio poczyniłem.

Podczas historii mam skłonności do zapominania szczegółów pewnych ustaleń, zwłaszcza kiedy kiedy dużo myślę, na skutek czego zdarzają się różne wpadki. Na przykład, powinienem wyjaśnić, jak Kiba był w stanie stworzyć święty miecz znacznie wcześniej (było to postanowione już wcześniej, ale ponieważ jego święty demoniczny miecz jest znacznie potężniejszy od świętego, który potrafi stworzyć, ale nie było sceny, gdzie mogłoby to mieć miejsce), o sile Śakry[1] nie wspominając. W tomie dwunastym napisałem że, „Jego moc jest równa tej, którą mają wszyscy Maou razem wzięci”, ale wtedy czytelnicy zasypali mnie pytaniami rodzaju „Czy dotyczy to też Sirzechsa, kiedy jest w swojej prawdziwej formie?”. Prawdziwy Sirzechs i poważny Ajuka (który nie pojawił się w historii) nie są wliczeni do porównania. Jeśli Śakra jest silniejszy od Yondai-Maou, wliczając w to Sirzechsa w jego prawdziwej formie, wtedy moc grypy zostanie zniszczona.


To tyle jeśli chodzi o moje przemyślenia i wprowadzenie do historii.

Niefortunnie było klika historii, których nie ujęto w tym zbiorze.

Opowiadanie o tym jak Kościelne trio idzie do Akihabary i doznaje kulturowego szoku oraz historia o tym, jak Ise przestaje być zboczony po tym, gdy tajemnicze UFO trafia go swoim laserem.


Teraz coś o moich ubogich zdolnościach pisarskich. W tym tomie przeznaczono mi na Posłowie dwanaście stron, więc myślę, jakby je tu zapełnić. Kiedy to znajdzie się w pakiecie wraz z Blu-ray, zarówno w wydaniu normalnym jak i limitowanym, znajdą się tylko wybrane strony, więc „Posłowie” nie może być ani zbyt długie, ani zbyt krótkie. Ponieważ tym razem historia nie zajęła tylu stron co zwykle, to Posłowie będzie dłuższe.

Sprawa pierwsza. Wzrost? Zmiana? Tego typu rzeczy.

Kiedy porównam krótkie opowiadania, które były publikowana na początku, z tymi, które piszę teraz, możecie zauważyć różnicę. Przeczytałem ponownie „Tokusatsu diabła” oraz „Ise SOS”, ponieważ miały znaleźć się w tym zbiorze i…… Byłem zdumiony, że brakowało tylu opisów i zdań. Zamiast tego, mój styl pisania zmienił się od „Niepokojów diabła”. Zmieniłem i zmodyfikowałem wiele rzeczy, ale pewnie większość z was tego nie zauważyła, ale ja, jako autor, jestem zszokowany zmianami które zaszły. To wzrost? A może zmiana?

Nawet mój edytor-san powiedział „Ostatnio twój styl pisania się ustabilizował, albo się do tego wdrożyłeś”. Nie sądzę że jestem aż tak dobry… no może troszkę lepszy niż na początku.


Sprawa druga, anime.

Dzięki wsparciu fanów, stało się naprawdę wielkim hitem. Obydwa zespoły, zarówno ten od animacji, jak i ten od powieści były zszokowane! Dziękuję wam wszystkim za wsparcie!

Od kiedy zdecydowano o powstaniu anime, zespół od powieści (Miyama-san, edytor-san oraz oczywiście ja), mamy wiele spraw, którymi musimy się zając, więc napisałem wiele rzeczy, mających związek z „DxD”. To ciągle trwa, nawet kiedy piszę to Posłowie. Zamiast tego jestem wyjątkowo zajęty i będzie to trwało do momentu, kiedy anime się nie skończy.

Produkcja anime była czymś, czym czułem się bardzo zaszczycony, ale brałem też udział w cotygodniowych zebraniach, dotyczących planowania anime (obejmowało to takie sprawy jak kształt scenariusza i tego typu rzeczy).

Zebrania były bardzo spokojne, od początku do końca i byłem bardzo zaskoczony, ile zespół tworzący anime zrozumiał z powieści. To błogosławieństwo, że współpracowałem z takimi ludźmi, naprawdę jest ze mnie szczęściarz.

Zaproszono mnie także, abym obejrzał scenariusz i proszono mnie o opinię, czy jest dobry czy zły, w porównaniu z powieścią. Naprawdę nie potrafię wyrazić mojego uznania dla zespołu animatorów, którzy liczyli się z moją opinią autora.

Produkcja anime zgromadziła starych fanów powieści, a nawet przyciągnęła nowych. To naprawdę szczęście, że animacja spodobała się fanom powieści a niektórzy zaczęli ją czytać dlatego, bo spodobał się im serial. Najprawdopodobniej co najmniej połowa z nich rzuciła się na powieść właśnie z powodu anime. Oto jak działa animacja. Moją pracą było tez pisanie scenariusza dla Dram CD oraz specjalnego opowiadania dla Blu-ray i DVD.

Głowna historia → Krótkie opowiadania → Scenariusz Dram CD → Sprawdzanie rzeczy związanych z anime → Specjalne opowiadania dla Blu-ray/DVD → Sprawdzanie rzeczy związanych z anime → Scenariusz Dram CD → Trochę moich komentarzy → Trochę komentarzy i sprawdzania → Sprawdzanie rzeczy związanych z anime → Głowna historia → Krótkie opowiadania → Scenariusz Dram CD → Sprawdzanie rzeczy związanych z anime → Specjalne opowiadania dla Blu-ray/DVD → Krótkie opowiadania → Sprawdzanie rzeczy związanych z anime → Krótkie opowiadania → itp. itd…..

Tak to mniej więcej wyglądało. Wciąż jestem w trybie, gdzie piszę rzeczy związane z DxD. Nawet nie wiem, ile razy powtórzyłem słowo „Oppai”.

Prawdę mówiąc byłem nawet zamieszany w kilka zmian w anime. To było zabawne!Trzecia sprawa, popularność bohaterów.

Zanim powiedziałem w Posłowiu, że pod względem popularności Ise jest na trzecim miejscu, ale teraz miejsce pierwsze zajmuje główna bohaterka, Rias. Anime miało na to znaczący wpływ, wskutek czego Akeno wyforsowała się na pierwsze miejsce, a Rias spadła na drugie. Jednak animacja skoncentrowała się na Rias, więc jej popularność się zwiększyła. Rzadko się zdarza, aby główna bohaterka haremówki była najbardziej popularna, co pokazuje, jak bardzo czytelnicy kochają Rias. Dziękuję wam więc bardzo!

Jest Królem, matką oraz starszą siostrą dla grupy, no i oczywiście „Księżniczką Przełączenia”. Może dlatego zdobyła taką popularność, bo piastuje tyle funkcji i do tego przewodzi jeszcze grupie. Tak więc trójka najpopularniejszych bohaterów to Rias, Akeno i Ise. Początkowi członkowie są najpopularniejsi. Najbardziej jestem zszokowany tym, że to facet jest popularny.


Czwarta sprawa, części które poprawiam.

Słowa niewłaściwe i brakujące zostały poprawione. Największy błąd który zrobiłem pojawił się w piątym tomie i dotyczył pierścienia na przegubie Iseia. Normalnie, zgodnie z treścią historii, Ise powinien go mieć na lewej ręce, razem z rękawicą, ale ja napisałem o „prawym nadgarstku”. W skutek tego dostarczyłem kłopotów Miyamie-Zero-san i na ilustracji pierścień pojawił się na prawym przegubie…. To wszystko moja wina. Przepraszam was bardzo. W kolejnych wydaniach, kwestia „przegubu” będzie naprawiona.

Czytelnicy poinformowali mnie tez o kolejnej wpadce . Azazel wyjaśniał że „Ddraig jest wart 7.9 a Ise 0.1”. Nie zrozumieliście tego, prawda!? Poprawiłem to na „7.9 figur szachowych”. Jest też „Miko[2] ze świątyni”. W innych tomach pojawia się bowiem „Miko z chramu”, ale tylko część mówi o świątyniach. W świątyniach nie ma Miko! Też to poprawiłem w ostatnich wydaniach. Dokonałem też edycji innych rzeczy.

Tak więc proszę wszystkich, szukajcie miejsc, które poprawiono.


Piąta sprawa, pytania od czytelników.

Dostaję od was wiele listów oraz pytań. Myślę więc, aby odpowiedzieć tutaj na niektóre z nich. Jest ich naprawdę dużo.

„Kim jest ta dziesiątka najsilniejszych, o których mówił Vali w czwartym tomie?”

Pojawiła się nawet oficjalna informacja, że fani o tym dyskutują. …..Wygląda na to, że wszyscy się tym zainteresowali. Powinienem to na wszelki wypadek potwierdzić, więc ogłoszę to teraz. Oczywiście to oryginalny ranking „DxD”.

W określonej kolejności to Ophis, Śiwa[3], Wisznu, Brahma, Śakra, Thor, Tyfon[4] (albo Fenrir), Hades, Atena i Lugh[5].

Tak więc to jest. Wielki Czerwony nie jest tu wliczony, ponieważ właściwie nie walczy (Dostaje wiele stwierdzeń że to nieprawda!), a do tego, ten ranking jet sprzed czasów, zanim Ophis i Fenrir stracili moc. To na co powinniście zwrócić uwagę, to mitologia indyjska, która jeszcze nie pojawiła się w serii. Ci którzy znają się na ich wierzeniach, to pewnie się w tym orientują, ale hinduscy bogowie potrafią oszukiwać. Jeśli pojawią się w „DxD”, to zaczną się bitwy rodem z „Dragon Ball”, więc muszę się wykazać samokontrolą. Postacie z tej mitologi, są w rankingu dziesięciu najpotężniejszych istot, o których mówił Vali. To naprawdę zatrważające. Jeśli „DxD dalej będzie się ciągnąć w taki sposób, to myślę o zrobieniu „Historii zniszczenia boga Śiwy”, jako środka ostatecznego. Więc póki co nie planuję aby się pojawił. Tak przy okazji, prawdziwy Sirzechs i poważny Ajuka są poza wszelkimi rankingami.

Drugie najczęściej powtarzające się pytanie.

„Czy Kunou i inne pojawiające się w serii dziewczyny zostaną sługami Iseia?”

Dziewczyny, które ze względu na swoja pozycję nie mogą zostać diabłami, nie staną się nimi. Kunou jest księżniczką frakcji youkai w Kioto. Nie ma szans, aby została diablicą. Ale wiecie co, myślę że mogłaby zostać dziewczyną Iseia, nawet bez stania się diabłem? Może być najwyżej czymś w rodzaju jego lokalnej żony.


Teraz czas na podziękowania. Miyama-sama, Nadzorco-H-sama, naprawdę byłem pod twoją opieką, wliczając w to wydanie tych krótkich opowiadań. Wszystkie ilustracje Miyamy-san nie zostały wliczone! Gdybyśmy mogli wydać zbiór ilustracji z „DxD”, to wtedy niektóre ukazałyby się ponownie, więc może najpierw powinniśmy zapytać o zdanie fanów…..? Sam chciałbym taki zbiór! Również planuje napisać krótkie opowiadanie, które można by przeczytać tylko tam! Więc co wy na to, aby wydać „Tom pierwszy kolekcji ilustracji Miyamy-Zero z High School DxD”, Fujimi Shobo?

Na koniec trochę o następnym tomie! Nareszcie rozpoczniemy czwarty rozdział całej historii! Pogłębimy wiedzę na temat magów oraz wampirów. W tomie czternastym główną postacią będzie Ravel!

Dziewczyny będą się więcej udzielać. Skoro w dwunastym tomie, na scenie dominowali faceci, płeć piękna ruszy teraz do kontrofensywy i znów spróbuje zabłysnąć. Czy Xenovia i Irina, które miały ostry komentarz, powrócą!? I co z treningiem Asi i Koneko!? Oczekujcie następnej historii!


Odnośniki tłumacza[edit]

  1. Śakra, inaczej Indra, w mitologii indyjskiej jeden z najważniejszych z bogów panteonu wedyjskiego.
  2. Miko to kapłanki, niezamężne dziewczyny zajmujące się różnego rodzaju posługami przy świątyniach, takimi jak sprzedaż talizmanów i wróżb oraz wykonujące rytualne tańce kagura z okazji świąt religijnych.
  3. Śiwa to jeden z najważniejszych bogów w hinduizmie wraz z Wisznu i Brahmą tworzy „trójcę”.
  4. Potwór z mitologii greckiej, pół człowiek, pół zwierzę, wzrostem i siłą przerastał wszystkich. Był większy od największych gór, głową zahaczał o gwiazdy. Kiedy wyciągał ręce, jedną sięgał krańców wschodnich świata, a drugą zachodnich. Zamiast palców miał sto smoczych łbów. Od pasa w dół miał kłębowisko żmij, a u ramion skrzydła. Oczy jego miotały płomienie. W innych wersjach mitu Tyfon był latającym stugłowym smokiem.
  5. Lugh był celtyckim bogiem słońca.


Cofnij do Dodatkowy żywot Powróć do strony głównej Przejdź do Ilustracji